Eğitim Seti Ders Notları ve Kitapçıkları

Eğitim setlerine ait sürekli olarak güncellediğimiz eğitim seti uygulama kitaplarına ve PLC HMI projelerini indirebilirsiniz. Kitap resimlerinin alt kısmında Versiyon numaraları yazmaktadır. Her güncelleme sonrası versiyon numarası artacağından, kitap güncelliğini kontrol edebilirsiniz.

Siz değerli öğretmenlerimizin önerilerini bekliyor ve bu doğrultuda içerikleri zengişleştirmeyi hedefliyoruz.

Kumanda Eğitim Seti Kitabı

Kumanda Eğitim Seti Kitapçığı

Kumanda eğitim setleri için düzenlenmiş, tamamen renkli ve öğretmen (eğitimci) ve öğrencilerin kullanımına açık PDF formatında bilgi işlem yapraklarıdır.

Delta PLC İle Kumanda Uygulamaları

Klasik kumanda devrelerinin Delta PLC ile uygulanması ve kumanda elemanlarının PLC'ye bağlanması işlem yapraklarını içerir. PLC video Dersleri için tıklayınız.

Kinco (Siemens) PLC İle Kumanda Uygulamaları

Klasik kumanda devrelerinin Kinco PLC ile uygulanması ve kumanda elemanlarının Kinco PLC'ye bağlanması işlem yapraklarını içerir. Kinco PLC giriş çıkış adresleri Siemens PLC ile aynıdır.
Pnömatik Eğitim Seti Kitabı

Pnömatik Eğitim Seti Kitapçığı

Pnömatik eğitim setleri için düzenlenmiş, tamamen renkli ve öğretmen (eğitimci) ve öğrencilerin kullanımına açık PDF formatında pnömatik elektropnömatik bilgi işlem yapraklarıdır.

Delta PLC İle ElektroPnömatik Uygulamaları

ElektroPnömatik devrelerinin Delta PLC ile uygulanması ve pnömatik elemanlarının PLC'ye bağlanması işlem yapraklarını içerir. PLC video Dersleri için tıklayınız.

Kinco (Siemens) PLC İle ElektroPnömatik Uygulamaları

ElektroPnömatik devrelerinin Kinco PLC ile uygulanması ve ElektroPnömatik elemanlarının Kinco PLC'ye bağlanması işlem yapraklarını içerir. Kinco PLC giriş çıkış adresleri Siemens PLC ile aynıdır.
Mekatronik PLC Eğitim Seti

Mekatronik PLC Eğitim Seti PLC-1 Kinco Modeli

Mekatronik PLC Eğitim Seti için düzenlenmiş, tamamen renkli ve öğretmen (eğitimci) ve öğrencilerin kullanımına açık PDF formatında mekatronik PLC eğitim seti bilgi işlem yapraklarıdır.

Kinco PLC İle Mekatronik Uygulamalar

Mekatronik sistemin Kinco PLC ile kontrolünü anlatan uygulamaları içerir. Kinco PLC, Siemens S7-200 PLC ile aynı platformdadır. Kinco PLC'li bu kitap, ayı zamanda Siemens PLC'li model için de uyumludur.

Kinco PLC İle HMI Uygulamaları

Scada temelini içeren 4.3 inch renkli HMI programlama, ikaz lambası ve mekatronik sistemin kontrolü uygulamalarını içeren eğitim kitapçığıdır. 94 adet uygulanmış PLC ve HMI projelerini indirebilirsiniz.
Mekatronik PLC Eğitim Seti

Mekatronik PLC Eğitim Seti PLC-1 Delta Modeli

Mekatronik PLC Eğitim Seti için düzenlenmiş, öğretmenler ve öğrencilerin kullanımına açık, tamamen renkli ve PDF formatında mekatronik PLC eğitim seti bilgi işlem yapraklarıdır.

Delta PLC İle Mekatronik Uygulamalar

Mekatronik sistemin Delta PLC ile kontrolünü anlatan LADEER ve SFC uygulamaları içerir. SFC uygulamaları için tıklayınız.

Delta PLC İle HMI Uygulamaları

  • PLC-1 Delta HMI Projeleri: 32 Adet
  • PLC-1 Delta- HMI Uyumlu PLC Projeleri: 32 Adet
  • PLC-1 Delta PLC Projeleri: 87 Adet
Mekatronik PLC Eğitim Seti

Mekatronik PLC Eğitim Seti PLC-2 Kinco Modeli

Mekatronik PLC PLC-2 Mekatronik PLC Eğitim Seti için düzenlenmiş, kullanıma açık, tamamen renkli ve PDF formatında bilgi işlem kitapçığıdır.

Delta PLC İle Mekatronik Uygulamalar

Mekatronik sistemin Kinco PLC ile kontrolünü anlatan LADEER uygulamaları içerir.

Delta PLC İle HMI Uygulamaları

  • PLC-2 Kinco HMI Projeleri: 29 Adet
  • PLC-2 Kinco HMI Uyumlu PLC Projeleri: 29 Adet
  • PLC-2 Kinco PLC Projeleri: 39 Adet
Mekatronik PLC Eğitim Seti

Mekatronik PLC Eğitim Seti PLC-2 Delta Modeli

Mekatronik PLC PLC-2 Mekatronik PLC Eğitim Seti için düzenlenmiş, kullanıma açık, tamamen renkli ve PDF formatında bilgi işlem kitapçığıdır.

Delta PLC İle Mekatronik Uygulamalar

Mekatronik sistemin Delta PLC ile kontrolünü anlatan LADEER ve SFC uygulamaları içerir. PLC Videoları için tıklayınız.

Delta PLC İle HMI Uygulamaları

  • PLC-2 Delta PLC Projeleri: 43 Adet
Projeler sürekli güncellenmektedir. Tekrar ziyaret ederek kontrol ediniz.
Temel Elektronik Eğitim Seti

Temel Elektronik ve Ölçme Eğitim Seti

Elektronik eğitim setleri nden temel elektronik eğitim seti için düzenlenmiş, kullanıma açık, tamamen renkli ve PDF formatında bilgi işlem kitapçığıdır.

Ölçme Eğitimleri

Ölçme noktaları ile akım, gerilim, kapasite, direnç ve transistör ölçüm uygulamalarını içermektedir.

Elektrik Kanunları

Seri paralel devreler, OHM ve KİRŞOF kanunları, doğrtulmaç devreleri, NTC, PTC, LDR ve transistör uygulama yapraklarını içermektedir.