ULUS OTOMASYON tüm eğitim setlerinin imalatını kendi bünyesinde yapmaktadır. Tüm eğitim setlerinin her parçasını 3 boyutlu tasarımını yaptıktan sonra imalatını gerçekleştirmektedir. Sürekli devam eden ar-ge çalışmaları sonucunda Tesisat eğitim seti 4 öğrenci kapasiteli hale getirilmiştir. Kumanda eğitim seti, PLC eğitim seti, Pnömatik eğitim seti ve pano montajı eğitim seti de 4 öğrenci kapasiteli hale getirilmiştir.

4 öğrenci kapasiteli deney setlerinden ar-ge çalışmasından sonra kullanılan malzeme ve ekipman kalitesini de arttırmıştır. Tüm mekatronik eğitim setlerinde ve Kumanda deney seti, PLC deney seti, Pnömatik deney seti için geliştirdiği alüminyumlar sayesinde daha kullanışlı, sağlam ve estetik çözümler sunmuştur.

Eğitim setlerinde çarpılma önleyici sistemi geliştirerek güvenli bir şekilde eğitim verilmesini hedefledik. EC 60364-4-41 (Alçak gerilim elektrik tesisleri - Güvenlik için koruma - Elektrik çarpmasına karşı koruma) standardına uygunluğu sağladık ve eğitim setlerinde standart hale getirdik.