ELEKTRİK TESİSAT EĞİTİM SETİ

Elektrik tesisat eğitim seti az yer kaplar ve farklı laboratuvarlara kolaylıkla taşınabilir.
  • Tesisat eğitim seti nde 100 çarpılma riski yoktur. EC 60364-4-41 (Alçak gerilim elektrik tesisleri - Güvenlik için koruma - Elektrik çarpmasına karşı koruma) standardına uygundur.
  • Çift taraflıdır ve 4 öğrenci aynı anda birbirinden bağımsız şekilde çalışabilir.
  • Faz Nötr gerilim: 55 Volt (aydınlatma için)
    Faz Nötr gerilim: 12 Volt (zayıf akım için)
  • Öğrenci deneyler yaparken tesisat eğitim seti zarar görmez.
  • Sayaç, kaçak akım rölesi, ziller, duylar ve diğer tüm elemamanlar sökülüp takılabilir.
  • Tesisat eğitim setinin her bir bölümü kolaylıkla sökülebilir ve özelleştirilebilir yapıdadır.
  • Ürün Kodu: Tesisat
FİYAT AL

Elektrik tesisat eğitim seti zayıf akım ve aydınlatma devrelerinin yapıldığı eğitim setidir. Kablo çekilmesi, zil, duy, anahtar ve diğer ürünlerin montajı çok kolaydır. Montaj esnasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz.

27.15.2015 tarihli 56822750-60.04-E.13371539 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullara gönderdiği resmi yazıda "İş kazası riski bulunan cihaz, ekipman, tezgah, donanım vs'nin tespit edilerek devre dışı bırakılması ve bıraktırılması, demirbaş kaydından düşürülmesi" hükmü yer almaktadır. Resmi yazıda başka bir çok hususa da yer verilmiştir. 56822750-60.04-E.13371539 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı yazısını indirmek için tıklayın.

Bu yüzden tesisat eğitim setleri nde çarpılma önleyici tedbirleri arttırdık. Tesisat eğitim seti nde aydınlatma için 50V AC gerilim kullanılır. Sistemde 50 V olduğundan sadece lambalar daha az parlak yanmaktadır.

Sağlamlık Ön Planda

Okullarda kullanılan tesisat eğitim setleri nde en büyük sıkıntı fazla büyük olması, anahtar kasalarının ve buatların kırılması veya yerinden çıkması, onarım esnasında eski haline getirmenin zahmetli ve maliyetli olmasıdır.

Ürettiğimiz tesisat eğitim seti nde bu tarz eksiklikler tamamen giderilmiştir. Eğitim seti üzerinde kullanılan anahtar kasalarının ve buatların zarar görmesi durumunda yenisiyle değiştirmek en fazla 5 dk zaman alır.

TESİSAT EĞİTİM SETİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

menu
Teknik Destek & Satış Birimi

Telefon: 0505 258 68 86
Eposta: bulentkarayazi@gmail.com
Bilgi almak için 7/24 telefonla ulaşabilirsiniz.